Kadra

dr Lidia Żeglińska

Przewodnicząca Stowarzyszenia Non­profit “Sobotnia Polska Szkoła w Limerick”.

Z wykształcenia magister oceanografii, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego.
Po odbyciu studiów doktoranckich w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie, obroniła tytuł doktora nauk o ziemi.

Zanim osiadła na zielonej wyspie, podróżowała po morzach i oceanach, odwiedzając między innymi dalekie wyspy archipelagu Svalbard na Oceanie Arktycznym i polską stację na Spitsbergenie.
Zaangażowana w propagowanie i pielęgnowanie tożsamości narodowej dzieci polskich w Limerick. W naszej szkole prowadzi kółko naukowe, zarażając dzieci pasją odkrywania i dociekliwością. Inicjatorka tworzenia jednostek harcerskich ZHP w Limerick, instruktorka i przyboczna w gromadzie Zuchów.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki dzieci.

 

mgr Monika Habrych

Manager szkoły.

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, w której ukończyła Zarządzanie i Marketing.
Swoją przygodę z emigracją rozpoczęła w USA, pracując dla światowej sławy śpiewaczki operowej Reneé Fleming, z którą podróżowała między innymi po USA , Europie (Francja, Niemcy) i Japonii. Jednocześnie doskonaliła swój warsztat językowy na Univeristy of Connecticut. Od roku 2004 mieszka w Irlandii, gdzie aktywnie działa na rzecz Polonii. Posiada 15 ­letnie doświadczenie w administracji i zarządzaniu. Monika jest osobą z koszem pomysłów i energią do dalszych działań na rzecz Polski i Polonii w Irlandii.
Pomoc innym przynosi jej satysfakcję. Jej pasją są podróże oraz poznawanie nowych kultur. Jest zwolennikiem zdrowego odżywiania oraz aktywnego spędzania wolnego czasu, jeździ na rowerze, rolkach, łyżwach, nartach. Praca w szkole jest dla niej nowym i pociągającym wyzwaniem.

 

mgr Małgorzata Halwa-­Zderkiewicz

Dyrektor szkoły, wychowawca-­nauczyciel klasy drugiej, zajęcia wyrównawcze z języka polskiego

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, magister pedagogiki specjalnej oraz pedagogiki ogólnej. Ukończyła również studia podyplomowe z surdopedagogiki. Posiada kwalifikacje do nauczania dzieci dwujęzycznych oraz uprawnienia do prowadzenia zajęć w języku migowym.
W ciągu kilkunastu lat pracy zawodowej przeszła wszystkie szczeble edukacji, od nauczania w przedszkolu, przez szkołę podstawową, zawodową i średnią po zajęcia ze słuchaczami uczelni wyższej.

Od trzech lat zaangażowana w działania na rzecz propagowania poprawności językowej oraz wiedzy o kulturze i historii Polski wśród dzieci polskich w Limerick.

Prywatnie mama Zuzi i Antosia. Miłośniczka polskiej literatury współczesnej.

 

mgr Agata Dzbeńska­-Berney

Pedagog szkolny

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, ze specjalizacją oligofrenopedagogika i wydziału Occupational Therapy na Uniwersytecie w Limerick.
Terapeutka Integracji Sensorycznej.

Prywatnie żona i mama dwóch małych chłopców.

 

 Monika Marendowska

Wychowawca klasy pierwszej,logopedia, zajęcia ogólnorozwojowe z dziećmi młodszymi

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie na Kierunku Pedagogika.
Od siedmiu lat w Irlandii, tutaj pogłębiała swoja wiedzę i podnosiła kwalifikacje zawodowe. Ukończyła kurs Childcare Worker, fetac level 5 oraz Supervisor Management, fetac level 6.

Posiada pięcioletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi zdobyte w irlandzkim przedszkolu. Charakteryzują ją dynamiczność, spontaniczność i kreatywność.
Wspaniale czuje się w pracy z małymi dziećmi jak również ze starszymi.

Prywatnie żona i mam dwójki wspaniałych dzieci Wiktora i Nikoli.

 

mgr Aneta Mitura

Wychowawca-nauczyciel klasy trzeciej,logopedia,  plastyka, taniec nowoczesny.

Z wykształcenia magister filologii polskiej, magister edytorstwa i pracy wydawniczej oraz magister wiedzy o kulturze. Studia ukończyła na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Tam też pracowała jako nauczyciel akademicki, przez trzy lata prowadziła zajęcia z historii języka polskiego ze studentami filologii polskiej. Na swoim koncie ma 5 publikacji naukowych.

Instruktorka Zumby, prowadziła zajęcia z dziećmi i dorosłymi.

W Irlandii nauczyciel Montessori, posiada tutejsze uprawnienia do pracy z dziećmi FETAC Level 6, obecnie studentka Early Childhood Studies Level 8.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama Czarusia

 

mgr Magdalena Wierzchowska

Wychowawca-nauczyciel klasy piątej

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat prowadziła zajęcia z Retoryki, Kultury Języka Polskiego oraz Stylistyki Dziennikarskiej ze studentami Wydziału Dziennikarstwa UW i Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W Iralndii od 10 lat. Miłośniczka książek.

Prywatnie mama dwóch chłopców.

Danuta Linowska

Wychowawca- nauczyciel zerówki, 

Absolwentka Kujawsko – Pomorskiej Szkoły Wyższej.

Posiada dyplom z Pedagogiki resocjalizacyjnej o profilu społecznym.

Prywatnie mama Michalinki, Aleksandry i Alicji

Trenuje sztuki walki-taekwondo.

Sportsmenka z zamiłowania uprawia: piłkę siatkową, tenis stołowy, piłkę nożną halową oraz lekkoatletykę.

Miłośniczka zwierząt i literatury.

 

mgr Magdalena Ulbrych Ograbek

wychowawca grupy przedszkolnej, logopedia, zajęcia artystyczne dla dzieci starszych, kółko naukowe dla przedszkolaków

 

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Pedagogika Specjalna o specjalności Oligofrenopedagogika

Certyfikowany terapeuta Integracji Sensomotorycznej. Obecnie rozwija swoja wiedzę aby w niedalekiej przyszłości zostać terapeuta Metody Krakowskiej.

Członek Polish Irish Association w Ennis. Podczas wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci

 

mgr Adrian Skupień

Animator zajęć dodatkowych, Wiedza o Polsce

Z wykształcenia i doświadczenia finansista bankowiec, magister Wyższej Szkoły Zarządzania i Języków Obcych w Katowicach.
Dziennikarz „Rzeczypospolitej” i jej dodatku „Dobra Firma”. Pracownik i wolontariusz zaangażowany w opiekę nad dziećmi w domu dziecka w Tychach i nad osobami starszymi w domu spokojnej starości.
Hobbystycznie aktor w irlandzkiej sadze „Vikings”. Miłosnik historii Polski i Cesarstwa Rzymskiego, matematyki, książek Whartona i biografii. Trzy lata spędził na irlandzkich wykopaliskach archeologicznych, poznając tutejszą historię do 4 tysięcy lat p.n.e.
Również vice mistrz Polski w hokeju na lodzie, zawodnik kickboxingu.

W naszej szkole motywuje dzieci do wytężania umysłu w rozgrywkach szachowych, grach karcianych, zagadkach historycznych i matematycznych.