Bal przebierańców

W najbliższą sobotę (17.12.16) zapraszamy wszystkich uczniów Sobotniej Polskiej Szkoły im. J. Korczaka na bal przebierańców . W trakcie balu odwiedzi nas Św. Mikołaj. Zajęcia w tym dniu kończą się o godzinie 15.00. Prosimy o punktualne odbieranie dzieci.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

12 listopada w naszej szkole świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Byli goście specjalini z Polski dr Izabela Fac i dr Jacek Magdoń, którzy poprowadzili lekcje historii dla dzieci i dorosłych. Zawitał do nas sam Marszałek w osobie pana Andrzeja Dudka. Podziwialiśmy występy artystyczne dzieci oraz ich prace plastyczne. Było wspólne śpiewogranie pieśni patriotycznych, animowane przez Teresę Skalską (śpiew) oraz Jacka Żeglińkiego (gitara). W trakcie imprezy można było obejrzeć wystawę sprowadzoną z wrocławskiego Instytutu Pamięci Narodowej „O Niepodległą – 1914”. Dzieci „pod okiem” Pań ze Slavick Inspiration, wykonały wspaniałe prace plastyczne.  Chodzony zakończył uroczystość. Ewa Kotuła jak prawdziwy wodzirej na balu u Piłsudskiego poprowadziła do poloneza. Dziękujemy za zaangażowanie oraz owocną współpracę Archangels Blades, Slavick Inspiration, ZHP Limerick oraz Samorządowi Województwa Podkarpackiego.

Logopeda

Proszę Państwa miło mi powiadomić, iż w naszej szkole rozpoczęła pracę dyplomowany logopeda Pani Sylwia Gawlik.
Pani Sylwia przyjmuj na indywidualną terapie logopedyczną w każdą sobotę w godzinach od 10:00 do 13:30 i od 15:15 do 16:00.
Koszt wizyty to 15 eur.
Zapisy przez stronę fb szkoły lub mailowo [email protected]
Serdecznie zapraszamy.

Numer konta szkoły/dane do przelewu

Saturday Polish School

Ulster Bank,

IBAN: IE78ULSB98544210162616

BIC: ULSBIE2D

Plan zajęć na rok szkolny 2016/17

Informacja

W sobotę (29.10.16) szkoła będzie zamknięta. 

 

Kalendarz na rok szkolny 2016/17

10 września 2016 rozpoczęcie roku szkolnego
22 października – pasowanie na ucznia ( przedszkolaki i pierwszoklasiści)
29 października – dzień wolny
12 listopada – uroczyste obchody Święta Niepodległości
17 grudnia – Bal karnawałowy z Mikołajem
24 i 31 grudnia – dni wolne
25 lutego 2017 – dzień wolny
18 marca – dzień wolny
15 i 29 kwietnia – dni wolne
20 maja – Dzień Mamy i Taty
3 czerwca – Dzień Dziecka
17 czerwca – zakończenie roku szkolnego

 

 

Od września w naszej szkole ks. Andrzej Sroka będzie prowadził katechezę z przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej. Uczestnictwo w katechezie jest dobrowolne. W katechezie będą mogły uczestniczyć dzieci spoza naszej szkoły. Uczestnictwo w katechezie jest bezpłatne dla wszystkich dzieci.

 

 

Nowa lokalizacja szkoły.

Proszę Państwa
Miło mi powiadomić, iż od września Sobotnia Polska Szkoła im. J.Korczaka zmienia lokalizację. Od przyszłego roku szkolnego zajęcia będą odbywały się w budynku Primary School Our Lady Queen of Peace, Janesboro, Limerick. ( obok sklepu „Polonez”).